獨奏項目

 

JSCS 社區體驗組(獨奏) JSPS00 學前體驗組(獨奏)
JSI 國際公開組 JSS000 中學獨奏 - 體驗組
JSP000 小學獨奏 - 體驗組 JSS1011 中學鋼琴獨奏 - 初級組
JSP1011 小學鋼琴獨奏 - 初級組 JSS1011 中學弦樂(小提琴)獨奏 - 初級組
JSP1021 小學弦樂(小提琴)獨奏 - 初級組 JSS1021 中學弦樂(小提琴)獨奏 - 初級組
JSP1022 小學弦樂(中提琴)獨奏 - 初級組 JSS1026 中學弦樂(結他)獨奏 - 初級組
JSP1023 小學弦樂(大提琴)獨奏 - 初級組 JSS1031 中學木管樂(長笛)獨奏 - 初級組
JSP1024 小學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 初級組 JSS1032 中學木管樂(單簧管)獨奏 - 初級組
JSP1025 小學弦樂(豎琴)獨奏 - 初級組 JSS1035 中學木管樂(色士風)獨奏 - 初級組
JSP1026 小學弦樂(結他)獨奏 - 初級組 JSS1043 中學銅管樂(長號)獨奏 - 初級組
JSP1031 小學木管樂(長笛)獨奏 - 初級組 JSS1051 中學中樂(二胡)獨奏 - 初級組
JSP1032 小學木管樂(單簧管)獨奏 - 初級組 JSS1053 中學中樂(揚琴)獨奏 - 初級組
JSP1033 小學木管樂(雙簧管)獨奏 - 初級組 JSS1054 中學中樂(古箏)獨奏 - 初級組
JSP1034 小學木管樂(巴松管)獨奏 - 初級組 JSS1055 中學中樂(笛子)獨奏 - 初級組
JSP1035 小學木管樂(色士風)獨奏 - 初級組 JSS1056 中學中樂(中阮)獨奏 - 初級組
JSP1041 小學銅管樂(小號)獨奏 - 初級組 JSS1058 中學中樂(笙)獨奏 - 初級組
JSP1042 小學銅管樂(法國號)獨奏 - 初級組 JSS1081 中學聲樂獨唱 - 初級組
JSP1043 小學銅管樂(長號)獨奏 - 初級組 JSS2011 中學鋼琴獨奏 - 中級組
JSP1044 小學銅管樂(上低音號)獨奏 - 初級組 JSS2021 中學弦樂(小提琴)獨奏 - 中級組
JSP1051 小學中樂(二胡)獨奏 - 初級組 JSS2022 中學弦樂(中提琴)獨奏 - 中級組
JSP1052 小學中樂(琵琶)獨奏 - 初級組 JSS2023 中學弦樂(大提琴)獨奏 - 中級組
JSP1054 小學中樂(古箏)獨奏 - 初級組 JSS2024 中學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 中級組
JSP1055 小學中樂(笛子)獨奏 - 初級組 JSS2025 中學弦樂(豎琴)獨奏 - 中級組
JSP1057 小學中樂(嗩吶)獨奏 - 初級組 JSS2026 中學弦樂(結他)獨奏 - 中級組
JSP1071 小學敲擊樂(音高)獨奏 - 初級組 JSS2031 中學木管樂(長笛)獨奏 - 中級組
JSP1081 小學聲樂獨唱 - 初級組 JSS2032 中學木管樂(單簧管)獨奏 - 中級組
JSP2011 小學鋼琴獨奏 - 中級組 JSS2035 中學木管樂(色士風)獨奏 - 中級組
JSP2021 小學弦樂(小提琴)獨奏 - 中級組 JSS2041 中學銅管樂(小號)獨奏 - 中級組
JSP2023 小學弦樂(大提琴)獨奏 - 中級組 JSS2043 中學銅管樂(長號)獨奏 - 中級組
JSP2024 小學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 中級組 JSS2051 中學中樂(二胡)獨奏 - 中級組
JSP2025 小學弦樂(豎琴)獨奏 - 中級組 JSS2052 中學中樂(琵琶)獨奏 - 中級組
JSP2031 小學木管樂(長笛)獨奏 - 中級組 JSS2053 中學中樂(揚琴)獨奏 - 中級組
JSP2032 小學木管樂(單簧管)獨奏 - 中級組 JSS2054 中學中樂(古箏)獨奏 - 中級組
JSP2033 小學木管樂(雙簧管)獨奏 - 中級組 JSS2056 中學中樂(中阮)獨奏 - 中級組
JSP2034 小學木管樂(巴松管)獨奏 - 中級組 JSS2058 中學中樂(笙)獨奏 - 中級組
JSP2035 小學木管樂(色士風)獨奏 - 中級組 JSS2071 中學敲擊樂(音高)獨奏 - 中級組
JSP2041 小學銅管樂(小號)獨奏 - 中級組 JSS2081 中學聲樂獨唱 - 中級組
JSP2042 小學銅管樂(法國號)獨奏 - 中級組 JSS3011 中學鋼琴獨奏 - 高級組
JSP2043 小學銅管樂(長號)獨奏 - 中級組 JSS3021 中學弦樂(小提琴)獨奏 - 高級組
JSP2045 小學銅管樂(大號)獨奏 - 中級組 JSS3024 中學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 高級組
JSP2051 小學中樂(二胡)獨奏 - 中級組 JSS3025 中學弦樂(豎琴)獨奏 - 高級組
JSP2052 小學中樂(琵琶)獨奏 - 中級組 JSS3031 中學木管樂(長笛)獨奏 - 高級組
JSP2053 小學中樂(揚琴)獨奏 - 中級組 JSS3032 中學木管樂(單簧管)獨奏 - 高級組
JSP2054 小學中樂(古箏)獨奏 - 中級組 JSS3051 中學中樂(二胡)獨奏 - 高級組
JSP2055 小學中樂(笛子)獨奏 - 中級組 JSS3054 中學中樂(古箏)獨奏 - 高級組
JSP2081 小學聲樂獨唱 - 中級組 JSS3056 中學中樂(中阮)獨奏 - 高級組
JSP3011 小學鋼琴獨奏 - 高級組 JSS3081 中學聲樂獨唱 - 高級組
JSP3021 小學弦樂(小提琴)獨奏 - 高級組 JSS400 中學牧童笛獨奏
JSP3024 小學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 高級組 JSS4011 中學鋼琴獨奏 - 演奏組
JSP3025 小學弦樂(豎琴)獨奏 - 高級組 JSS4021 中學弦樂(小提琴)獨奏 - 演奏組
JSP3031 小學木管樂(長笛)獨奏 - 高級組 JSS4024 中學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 演奏組
JSP3033 小學木管樂(雙簧管)獨奏 - 高級組 JSS501 中學鋼琴獨奏 - 公開組
JSP3035 中學木管樂(色士風)獨奏 - 高級組 JSS505 中學中樂獨奏 - 公開組
JSP3035 小學木管樂(色士風)獨奏 - 高級組 JSS800 中學歌唱組獨唱
JSP3051 中學中樂(二胡)獨奏 - 高級組 JSSC01 中學音樂創作 - 個人古典組
JSP3051 小學中樂(二胡)獨奏 - 高級組 JSSC02 中學音樂創作 - 個人流行組
JSP3053 小學中樂(揚琴)獨奏 - 高級組 JSSC03 中學音樂創作 - 個人電音組
JSP3054 小學中樂(古箏)獨奏 - 高級組    
JSP3056 小學中樂(中阮)獨奏 - 高級組    
JSP3081 小學聲樂獨唱 - 高級組    
JSP400 小學牧童笛獨奏    
JSP4011 小學鋼琴獨奏 - 演奏組    
JSP4021 小學弦樂(小提琴)獨奏 - 演奏組    
JSP4023 小學弦樂(大提琴)獨奏 - 演奏組    
JSP501 小學鋼琴獨奏 - 公開組    
JSP502 小學弦樂獨奏 - 公開組    
JSP800 小學歌唱組獨唱    


 

 

社區體驗組(獨奏)

張鈞博

Cheung Kwan Pok

香港紅十字會瑪嘉烈戴麟趾學校

HK RED CROSS MARGARET TRENCH SCHOOL

金獎

Gold Award

劉穎妍

Lau Wing Yin

香港紅十字會瑪嘉烈戴麟趾學校

HK RED CROSS MARGARET TRENCH SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

國際公開組JSI

International Open

張凱茵

Cheung Hoi Yan

港青基信書院

YMCA OF HONG KONG CHRISTIAN COLLEGE

冠軍

Winner

張凱棋

Stephanie Cheung Hoi Kei

港青基信書院

YMCA OF HONG KONG CHRISTIAN COLLEGE

亞軍

1st Runner Up

-

小學獨奏 - 體驗組JSP000

Primary School Solo - Expolar

林智羚

Lam Chi Ling

中華基督教會基灣小學

CCC KEI WAN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

沈恪彥

Shum Kok Yin

保良局陳守仁小學

PLK CAMOES TAN SIU LIN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

沈恪頤

Shum Lok Yi

保良局陳守仁小學

PLK CAMOES TAN SIU LIN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

張穎思

CHEUNG WING SZE

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

簡鎧蕎

kan Hoi kiu

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

蘇樂謙

SO LOK HIM

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

郭逸朗

Kwok Yat Long

博愛醫院歷屆總理聯誼會鄭任安夫人千禧小學

AD&FDPOH MRS CHENG YAM ON MILL SCH

金獎

Gold Award

郭摯諾

Kok Chi Nok Damian

聖保羅書院小學

ST PAUL'S COLLEGE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

王靖稀

WONG CHING HEI

寶血會思源學校

SI YUAN SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

金獎

Gold Award

王靖皓

Wong Ching Ho

寶血會思源學校

SI YUAN SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

金獎

Gold Award

鄧希恩

Tang Hay Yan Cherry

九龍真光中學(小學部)

KOWLOON TRUE LIGHT SCHOOL(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

陳柏希

Chan Pak Hei

五邑鄒振猷學校

FDBWA CHOW CHIN YAU SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳柏浩

Chan Pak Ho

五邑鄒振猷學校

FDBWA CHOW CHIN YAU SCHOOL

銀獎

Silver Award

林澤朗

Lam Chak Long Anson

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銀獎

Silver Award

吳家儀

Ng Ka Yee

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銀獎

Silver Award

曹莉珈

Tso Lei Ka

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銀獎

Silver Award

陳兆燾

Chan Siu To Roscoe

香港華人基督教聯會真道書院(小學部)

HKCCC UNION LOGOS ACADEMY(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

林詩瑋

Lam Sze Wai Bernice

香港華人基督教聯會真道書院(小學部)

HKCCC UNION LOGOS ACADEMY(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

植丞康

CHICK SHING HONG

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳薈晴

CHAN WUI CHING

順德聯誼總會胡少渠紀念小學

STFA WU SIU KUI MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

劉皓兒

Lau Chloe

聖士提反書院附屬小學

ST STEPHEN'S COLLEGE PREPARATORY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃皓暘

Wong Ho Yeung Myron

聖公會置富始南小學

SKH CHI FU CHI NAM PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

文浠朗

Man Hei Long

路德會聖馬太學校(秀茂坪)

ST MATTHEW'S LUTHERAN SCH (SAU MAU PING)

銀獎

Silver Award

鄭淳雅

CHENG SONIA SHUN NGA

己連拿小學

GLENEALY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

吳月忻

Ng Yuet Yan

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銅獎

Bronze Award

曾凱彤

Tsang Hoi Tung

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

鄭以朗

Chang Yee Long

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

吳希彤

NG HEI TUNG

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

鄧晞桃

Tang Hei To

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

楊闓雋

YEUNG HOI CHUN

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

許詩雅

Sarah Hui

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銅獎

Bronze Award

黃碧玲

Wong PIK LING

寶血會思源學校

SI YUAN SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

銅獎

Bronze Award

-

小學鋼琴獨奏 - 初級組JSP1011

Primary School Piano Solo - Junior

羅心怡

Lo Sum Yi Abby

大埔舊墟公立學校

TAI PO OLD MARKET PUBLIC SCHOOL

金獎

Gold Award

李柏霖

Lee Pak Lam

太古小學

TAIKOO PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

王柏霖

Wong Pak Lam

民生書院小學

MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳淮漳

Chan Wai Cheung

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

金獎

Gold Award

李子皓

Lee Tsz Ho

光明學校

KWONG MING SCHOOL

金獎

Gold Award

梁淽喬

Leung Tsz Kiu

光明學校

KWONG MING SCHOOL

金獎

Gold Award

范晉瑋

Fan Chun Wai Cyrus

東華三院高可寧紀念小學

T.W.G.HS KO HO NING MEM PRI SCH

金獎

Gold Award

黃臻美

Wong Janmie

保良局香港道教聯合會圓玄小學

PLK HK TAOIST ASSN YUEN YUEN PRIMARY SCH

金獎

Gold Award

易穎昕

Yick Constance

保良局香港道教聯合會圓玄小學

PLK HK TAOIST ASSN YUEN YUEN PRIMARY SCH

金獎

Gold Award

梁樂勤

Leung Lok Kan Nathan

國際基督教優質音樂中學暨小學(小學部)

INTL CHR QUALITY MUSIC SEC & PRI SCHOOL(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

顧梓廷

KOO TSZ TING

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

劉心怡

LAU, Sum Yi

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

甄梓言

Yan Tsz Yin

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

馬天倫

Ma Tin Lun

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

金獎

Gold Award

符力恒

Fu Jaden

救恩學校

KAU YAN SCHOOL

金獎

Gold Award

符芷悅

Fu Jillian

港大同學會小學

HKUGA PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

劉灝謙

LAU HI HIM

港澳信義會小學

HK & MACAU LUTHERAN CHURCH PRI SCH

金獎

Gold Award

蔡博知

Choi Pok Chi Sophie

農圃道官立小學

FARM ROAD GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳煦詠

Chan Hui Wing

優才(楊殷有娣)書院(小學部)

G. T. (ELLEN YEUNG) COLLEGE (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

鄧卓希

Tang Sherlock

優才(楊殷有娣)書院(小學部)

G. T. (ELLEN YEUNG) COLLEGE (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

何洛呈

Ho Lok Ching

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

吳珈汶

NG KA MAN AGNES

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

劉卓朗

Lau Cheuk Long

大角咀天主教小學

TAI KOK TSUI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

何泓豪

Ho Wang Ho

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

銀獎

Silver Award

鍾致澄

Chung Chi Ching

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銀獎

Silver Award

李穎彤

Li Wing Tung Giovanni

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銀獎

Silver Award

伍翱藍

Ng Ngo Lam Dalas

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銀獎

Silver Award

池曉祺

Chi Hiu Ki

天主教石鐘山紀念小學

SHAK CHUNG SHAN MEM CATHOLIC PRI SCH

銀獎

Silver Award

鄭喜文

Cheng Hi Man

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

銀獎

Silver Award

關裕潼

Kwan Yu Tung

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

銀獎

Silver Award

李子霖

LEE TSZ LAM

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

梁家嘉

LEUNG KA KA

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

梁蘊臻

LEUNG WAN CHUN

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

譚玉婛

TAM YUK KING

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃詠彤

WONG WING TUNG

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

楊海彤

YEUNG HOI TUNG

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

梁嘉喬

Leung Ka Kiu

佛教林炳炎紀念學校(香港佛教聯合會主辦)

BUDD LAM BING YIM MEM SCH (SPSD BY HKBA)

銀獎

Silver Award

潘芍淇

Poon Cheuk Ki Chloe

協恩中學附屬小學

HEEP YUNN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

唐君妍

Tang Kwan Yin

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銀獎

Silver Award

吳哲瀚

Wu Elvin

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銀獎

Silver Award

趙天朗

Chiu Tin Long

東華三院高可寧紀念小學

T.W.G.HS KO HO NING MEM PRI SCH

銀獎

Silver Award

劉信廷

Lau Shun Ting

東華三院高可寧紀念小學

T.W.G.HS KO HO NING MEM PRI SCH

銀獎

Silver Award

任天悠

Yam Tin Yau Bernice

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃逸桐

Wong Yat Tung

啓基學校

CHAN'S CREATIVE SCHOOL

銀獎

Silver Award

林詠珈

Lam Wing Ka

國際基督教優質音樂中學暨小學(小學部)

INTL CHR QUALITY MUSIC SEC & PRI SCHOOL(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

葉鋒

Yap Feng

培僑書院(小學部)

PUI KIU COLLEGE(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

莊以琳

CHONG YEE LAM

基督教宣道會宣基小學

CHR & MISSIONARY ALLIANCE SUN KEI PRI SC

銀獎

Silver Award

楊涴喬

Yeung Yuen Kiu

基督教宣道會宣基小學

CHR & MISSIONARY ALLIANCE SUN KEI PRI SC

銀獎

Silver Award

陳泳飛

Chan Wing Fei Effie

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

鄭子晴

Cheng Tsz Ching

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

賴諾行

Lai Nathanael Nok Hang

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

林頌迦

LAM CHUNG KA

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

連譽天

LIN YU TIN

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

廖無雙

Liu Mo Sheung

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

楊莉雯

YEUNG LEE MAN FIONA

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

葛康睿

Kok Hong Yui

基督教香港信義會宏信書院(小學部)

ELCHK LUTHERAN ACADEMY(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

鄭希霖

Cheng Hei Lam

基督教國際學校(小學部)

INTERNATIONAL CHRISTIAN SCHOOL(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

廖文俊

LIU MAN CHUN

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銀獎

Silver Award

羅澤峰

LO CHAK FUNG

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銀獎

Silver Award

黃卓盈

WONG CHEUK YING

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銀獎

Silver Award

陳曉瑩

CHAN HIU YING

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

林氣正

Lam Jayden Hei Ching

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

謝蔚瑜

Tse Wai Yu

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

林煜娟

LAM YUK KUEN

循理會白普理基金循理小學

FREE METHODIST BRADBURY CHUN LEI PRI SCH

銀獎

Silver Award

陳逸嵐

Chan Yat Nam

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銀獎

Silver Award

余曉熒

Yue Hiu Ying

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銀獎

Silver Award

袁景添

Yuen King Tim

聖公會油塘基顯小學

SKH YAUTONG KEI HIN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃皓暘

Wong Ho Yeung Myron

聖公會置富始南小學

SKH CHI FU CHI NAM PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳瑋寧

Chen Vickie

聖母無玷聖心學校

IMMACULATE HEART OF MARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳詠芯

Chan Wing Sum

嘉諾撒小學

CANOSSA PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

莫梓雋

Mok Tze Chun

嘉諾撒小學

CANOSSA PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

林海彤

LAM HOI TUNG ISABEL

嘉諾撒聖心學校(下午)

SACRED HEART CANOSSIAN SCHOOL (P.M.)

銀獎

Silver Award

盧樂晞

Lo Lok Hei

滬江小學

SHANGHAI ALUMNI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳雅妍

Chan Nga Yin

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

詹海藍

Chim Hoi Lam

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

馮嘉榮

Fung Ka Wing

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

劉承曦

Lau Shing Hei

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

施曉彤

Shih Hiu Tung

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

冼樂心

Sin Lok Sum Sammi

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

楊承翰

YEUNG SHING HON

鐘聲學校

CHUNG SING SCHOOL

銀獎

Silver Award

呂敏曦

Lui Man Hei

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

銅獎

Bronze Award

陳思睿

Chan Sze Yui Zoe

中西區聖安多尼學校

CENTRAL & WESTERN DIST ST ANTHONY'S SCH

銅獎

Bronze Award

林煒傑

Lam Wai Kit

天水圍天主教小學

TIN SHUI WAI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

林曉晨

LAM HIU SEN

北角衛理小學(下午校)

NORTH POINT METHODIST PRIMARY SCHOOL (P.M.)

銅獎

Bronze Award

盧天欣

Lo Tin Yan

北角衛理小學(下午校)

NORTH POINT METHODIST PRIMARY SCHOOL (P.M.)

銅獎

Bronze Award

方宇晴

Fong Yu Ching

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

銅獎

Bronze Award

何穎熙

Ho Wing Hei

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

銅獎

Bronze Award

紀欣希

TANSY KEI

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃濼芯

WONG LOK SUM

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銅獎

Bronze Award

潘泳桐

Pun Wing Tung

保良局馮晴紀念小學

PLK FUNG CHING MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

劉佩盈

Law Pui Ying, Brittany

香港真光中學(小學部)

TRUE LIGHT MIDDLE SCHOOL OF HONG KONG(PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

陳逸峰

Chan Yat Fung

基督教宣道會宣基小學

CHR & MISSIONARY ALLIANCE SUN KEI PRI SC

銅獎

Bronze Award

歐卓桐

Au Cheuk Tung

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

李恩澤

Li Yan Chak

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

田愷瑤

TIN HOI YIU

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

楊凱晞

YEUNG HOI HEI

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

袁芷悠

Yuen Tsz Yau

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黎俊熙

LAI CHUN HEI

基督教香港信義會宏信書院(小學部)

ELCHK LUTHERAN ACADEMY(PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

黃定賢

WONG TING YIN

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銅獎

Bronze Award

陳昊婕

Chan Ho Jit Samantha

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

戚柏同

Chick Pak Tung

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

何博蕾

He Pok Lui

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳奕遙

Jonathan Chen

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

林灝鋒

LAM HO FUNG

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

盧頌昇

LO CHUNG SING

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

吳妍臻

NG Yin Tsun

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

柯溵鍩

OR YAN LOK

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

杜文睿

To Man Yui

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃子遊

Wong Tsz Yau

華德學校

BISHOP WALSH PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳思寧

Chan Sze Ning

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銅獎

Bronze Award

張詠茵

Cheung Wing Yan

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銅獎

Bronze Award

關鈴兒

Guan Ling Yi

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銅獎

Bronze Award

何語嫣

Ho Yu Yin

聖公會阮鄭夢芹小學

SKH YUEN CHEN MAUN CHEN PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃子維

Wong Zi Wei

聖公會聖彼得小學

S.K.H. ST. PETER'S PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

朱孝庭

CHU HAU TING

聖類斯中學(小學部)

ST. LOUIS SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

梁卓謙

LEUNG CHEUK HIM HIMSON

滬江小學

SHANGHAI ALUMNI PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

譚恩翹

TAM YAU KIN

德望小學暨幼稚園

GOOD HOPE PRI SCH CUM KG

銅獎

Bronze Award

林嘉晴

Lam Ka Ching

優才(楊殷有娣)書院(小學部)

G. T. (ELLEN YEUNG) COLLEGE (PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

林洛詩

Lam Lok Sze

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

張煒明

ZHANG WAI MING

寶血會培靈學校

PUI LING SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

銅獎

Bronze Award

梁曉彤

Leung Hiu Tung

寶血會嘉靈學校

KA LING SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

銅獎

Bronze Award

王靖嘉

Wong Vanessa

中華基督教會協和小學

CCC HEEP WOH PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

冼采縈

SIN TSOI YING

民生書院小學

MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

康融

Hong Yung

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

優異獎

Merit Award

林丞諾

Lam Shing Lok

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

優異獎

Merit Award

郭詠殷

GUO YON YIN

光明學校

KWONG MING SCHOOL

優異獎

Merit Award

黃依澄

WONG YEE CHING EDEN

光明學校

KWONG MING SCHOOL

優異獎

Merit Award

楊曉彤

YEUNG HIU TUNG

光明學校

KWONG MING SCHOOL

優異獎

Merit Award

曾子芹

Tsang Tsz Kan

東華三院高可寧紀念小學

T.W.G.HS KO HO NING MEM PRI SCH

優異獎

Merit Award

謝兆書

Tse Siu Shu

保良局何壽南小學

PLK STANLEY HO SAU NAN PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

胡曉楠

Wu Hiu Nam

保良局陳守仁小學

PLK CAMOES TAN SIU LIN PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

鄭可晴

Chang Ho Ching

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

優異獎

Merit Award

鍾厚生

Chung Hau Sang

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

優異獎

Merit Award

鍾佩晴

Chung Pui Ching

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

優異獎

Merit Award

莫霆軒

Mok Ting Hin

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

優異獎

Merit Award

黃梓峻

Wong Tsz Tsun

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

優異獎

Merit Award

陳登勤

CHAN TANG KAN

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

優異獎

Merit Award

傅彤琳

FU TUNG LAM

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

優異獎

Merit Award

李穎琪

LI WING KI

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

優異獎

Merit Award

梁恩慈

Leung Yan Chi

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

優異獎

Merit Award

葉凱琳

Yip Hoi Lam

深井天主教小學

SHAM TSENG CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

蘇柏叡

Su Bo Ruei, Marcus

畢架山小學

BEACON HILL SCHOOL

優異獎

Merit Award

鄺衍麒

Alexander Kwong

喇沙小學

LA SALLE PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

戴慧恩

Tai Wai Yan

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

優異獎

Merit Award

Tang Hoi Yan

聖若瑟小學

ST JOSEPH'S PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

梁柏揚

Leung Pak Yeung

德信學校

TAK SUN SCHOOL

優異獎

Merit Award

詹天藍

Chim Tin Lam

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

羅慧祈

Law Wai Ki

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學弦樂(小提琴)獨奏 - 初級組JSP1021

Primary School String (Violin) Solo - Junior

呂安恬

LU, Antti

仁濟醫院羅陳楚思小學

YCH LAW CHAN CHOR SI PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

郭澄

Kowk Ching, Matthew

拔萃小學

DIOCESAN PREPARATORY SCHOOL

金獎

Gold Award

朱啓聰

Chu Kai Chung

柏立基教育學院校友會李一諤紀念學校

SRBCEPSA LEE YAT NGOK MEMORIAL SCHOOL

金獎

Gold Award

佘允之

Ser Wan Chi

培基小學

STEWARDS POOI KEI PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

黃樂詩

HUANG LOK SZE

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

黃智珽

WONG CHI TING

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

黃煒翀

Wong Wai Chung

深水埗官立小學

SHAM SHUI PO GOVT PRI SCH

金獎

Gold Award

陳港廸

Chan Kong Tik

嗇色園主辦可信學校

HO SHUN PRI SCH (SPSD BY SIK SIK YUEN)

金獎

Gold Award

吳子韻

Ng Tsz Wan

嘉諾撒聖方濟各學校

ST FRANCIS' CANOSSIAN SCHOOL

金獎

Gold Award

連綽翎

Lian Chuo Ling Alexis

滬江維多利亞學校(小學部)

VICTORIA SHANGHAI ACADEMY(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

鄧希恩

Tang Hay Yan Cherry

九龍真光中學(小學部)

KOWLOON TRUE LIGHT SCHOOL(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

葉卓恩

Yip Charlotte Cheuk Yan

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

銀獎

Silver Award

蔡詩雅

CHOI SZE NGA

仁濟醫院羅陳楚思小學

YCH LAW CHAN CHOR SI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳柏喬

Chan Pak Kiu

民生書院小學

MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

李家騏

Li Ka Ki

柏立基教育學院校友會李一諤紀念學校

SRBCEPSA LEE YAT NGOK MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

蘇汶曦

So Man Hei

柏立基教育學院校友會李一諤紀念學校

SRBCEPSA LEE YAT NGOK MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃穎欣

Wong Wing Yan

柏立基教育學院校友會李一諤紀念學校

SRBCEPSA LEE YAT NGOK MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

卓穎祺

CHEUK ISABELLE WING KI

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

莫希汶

Mok Hei Man

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

歐明皓

AU Isaac

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

柯澤凱

Or Chak Hoi

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

楊懿軒

Yeung Yee Hin

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

徐明禧

TSUI MING HEI

曾梅千禧學校

TSANG MUI MILLENNIUM SCHOOL

銀獎

Silver Award

潘俊彥

Poon Chun Yin

嗇色園主辦可信學校

HO SHUN PRI SCH (SPSD BY SIK SIK YUEN)

銀獎

Silver Award

石磊

Shi Lei

嗇色園主辦可信學校

HO SHUN PRI SCH (SPSD BY SIK SIK YUEN)

銀獎

Silver Award

馮心蕎

Fung Sum Kiu

聖公會李兆強小學

SKH LEE SHIU KEUNG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

馮天睿

Fung Tin Yui

聖公會青衣主恩小學

S.K.H. TSING YI CHU YAN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳卓昀

CHAN CHEUK WAN

聖類斯中學(小學部)

ST. LOUIS SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

郭摯恩

Kok Chi Yan Dorcas

德望小學暨幼稚園

GOOD HOPE PRI SCH CUM KG

銀獎

Silver Award

葉衍江

Yip Hin Kong

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

池林剛

Che Lam Kong

嗇色園主辦可信學校

HO SHUN PRI SCH (SPSD BY SIK SIK YUEN)

銅獎

Bronze Award

楊其昌

Yong Ki Chong

嗇色園主辦可信學校

HO SHUN PRI SCH (SPSD BY SIK SIK YUEN)

銅獎

Bronze Award

陳祉彤

Chan Tsz Tung

德雅小學

TAK NGA PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

譚頌衡

Tam Chung Hang

德雅小學

TAK NGA PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳彥昇

Chan Yin Sing

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學弦樂(中提琴)獨奏 - 初級組JSP1022

Primary School String (Viola) Solo - Junior

陳謙瑜

CHAN HIM YU JONAS

高主教書院小學部

RAIMONDI COLLEGE PRIMARY SECTION

銀獎

Silver Award

葉珈嘉

Yip Ka Ka

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

曾嘉莉

TSANG KA LEE KARLIE

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

張宇軒

Cheung Solomon Yu Hin

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學弦樂(大提琴)獨奏 - 初級組JSP1023

Primary School String (Cello) Solo - Junior

周卓悠

CHOW CHEUK YAU

德望小學暨幼稚園

GOOD HOPE PRI SCH CUM KG

金獎

Gold Award

張熙

Cheung Hei

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

叢子淳

Chung Tsz Shun

循道學校

METHODIST SCHOOL

銀獎

Silver Award

張維

Cheung Wai

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 初級組JSP1024

Primary School String (Double Bass) Solo - Junior

陳進皓

Chan Chun Ho

培僑書院(小學部)

PUI KIU COLLEGE(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

翁允希

YUNG WAN HEI

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

馮琛茹

Fung  Sum  Yu

聖母小學

OUR LADY'S PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

張汶津

CHEUNG MAN CHUN CHELSEY

嘉諾撒聖心學校(下午)

SACRED HEART CANOSSIAN SCHOOL (P.M.)

銅獎

Bronze Award

-

小學弦樂(豎琴)獨奏 - 初級組JSP1025

Primary School String (Harp) Solo - Junior

葉卓恩

Yip Charlotte Cheuk Yan

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

金獎

Gold Award

易穎琛

Yick Natalie

元朗商會小學

YUEN LONG MERCHANTS ASSN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

易穎昕

Yick Constance

保良局香港道教聯合會圓玄小學

PLK HK TAOIST ASSN YUEN YUEN PRIMARY SCH

金獎

Gold Award

鄭淳睿

Cheng Shun Yui Shannon

保良局蔡繼有學校(小學部)

PO LEUNG KUK CHOI KAI YAU SCHOOL(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

陳曉澄

Chan Hiu CHING

香港教育大學賽馬會小學

EDUHK JOCKEY CLUB PRI SCH

金獎

Gold Award

盛彥嘉

Shing Yin Ka Yanka

基督教香港信義會宏信書院(小學部)

ELCHK LUTHERAN ACADEMY(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

姚淳耀

YIU SHUN YIU

順德聯誼總會李金小學

STFA LEE KAM PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

李凱程

Li Hoi Ching

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

馬漢娜

Silverio, Hannah Nicole

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

黃詩蔚

WONG SZE WAI CECILIA

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

銀獎

Silver Award

李芷悠

Lee Tsz Yau

大埔浸信會公立學校

TAI PO BAPTIST PUBLIC SCHOOL

銀獎

Silver Award

林韻姿

Lam Wan Gi

中華基督教會協和小學(長沙灣)

CCC HEEP WOH PRI SCH (CHEUNG SHA WAN)

銀獎

Silver Award

布妤

PO YUE SADIE

天神嘉諾撒學校

HOLY ANGELS CANOSSIAN SCHOOL

銀獎

Silver Award

Lee Ying Ching

Lee Ying Ching

和富慈善基金李宗德小學

W F JOSEPH LEE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

盧姵彤

Lo Pei Tung

香港青年協會李兆基小學

HKFYG LEE SHAU KEE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

許晞桐

HuI HEI TUNG

崇真小學暨幼稚園

TSUNG TSIN PRIMARY SCHOOL AND KG

銀獎

Silver Award

梅皓如

Mui Ho Yu

順德聯誼總會胡少渠紀念小學

STFA WU SIU KUI MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

林穎俞

Lam Wing Yu

聖三一堂小學

HOLY TRINITY PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

傅舜盈

FU SHUN YING

聖公會仁立小學

SKH YAN LAAP PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳玟青

Chen Man Ching, Merryn, Ceres

聖保祿天主教小學

ST PAUL'S PRIMARY CATHOLIC SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳泳童

Chan Wing Tung

聖嘉勒小學

ST CLARE'S PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

許浠楠

HuI HEI NAM

聖羅撒學校

ST ROSE OF LIMA'S SCHOOL

銀獎

Silver Award

文熙璇

Man Audrey

嘉諾撒聖家學校

HOLY FAMILY CANOSSIAN SCHOOL

銀獎

Silver Award

姚証嚴

YIU CHING YIM

德萃小學

St. Hilary's primary school

銀獎

Silver Award

鄭煕嵐

Cheng Hei Laam

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陸卓翹

Luk Nicole

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

譚靖桐

Tam Ching Tung

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

楊子瑤

YEUNG, TSZ YIU VINCY

耀中國際學校

YEW CHUNG INTERNATIONAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

張曦霖

Cheung Hei Lam

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銅獎

Bronze Award

吳欣諾

Ng Yan Lok

仁愛堂田家炳小學

YAN OI TONG TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

Lee Yee Yan

Lee Yee Yan

和富慈善基金李宗德小學

W F JOSEPH LEE PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃臻美

Wong Janmie

保良局香港道教聯合會圓玄小學

PLK HK TAOIST ASSN YUEN YUEN PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

馮茵煦

Fung Yan Hui

荃灣官立小學

TSUEN WAN GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳皓澄

Chan Ho Ching Kaitlyn

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

程爾牽

Ching Yi Hin

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

葉見昕

Ip Kin Yan Haylie

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃子綸

Wong Tsz Lun Eric

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

林愷靜

Lam Hoi Ching

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學弦樂(結他)獨奏 - 初級組JSP1026

Primary School String (Guitar) Solo - Junior

鄭海晴

Cheng Hoi Ching

五旬節于良發小學

PENTECOSTAL YU LEUNG FAT PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

Zhu Yan Yu Andrew

Zhu Yan Yu Andrew

五旬節于良發小學

PENTECOSTAL YU LEUNG FAT PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

劉天樂

Lau Erica Tin Lok

浸信會沙田圍呂明才小學

BAPTIST (STW) LUI MING CHOI PRIM SCH

金獎

Gold Award

劉丞朗

Lau Shing Long

大埔舊墟公立學校

TAI PO OLD MARKET PUBLIC SCHOOL

銀獎

Silver Award

彭文津

Pang Mon Jung

五旬節靳茂生小學

PENTECOSTAL GIN MAO SHENG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

田健夆

Tin Kin Fung

五旬節靳茂生小學

PENTECOSTAL GIN MAO SHENG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

胡樂瑤

Wu Lok Yiu

天主教聖母聖心小學

SACRED HEART OF MARY CATHOLIC PRI SCH

銀獎

Silver Award

沈卓穎

Shum Cheuk Wing, Cherry

聖公會榮真小學

SKH WING CHUN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蔡君朗

TSOI KWAN LONG

聖公會榮真小學

SKH WING CHUN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

田健言

Tin Kin Yin

五旬節靳茂生小學

PENTECOSTAL GIN MAO SHENG PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

凌啟臻

LING KAI CHUN

香港中文大學校友會聯會張煊昌學校

CUHKFAA THOMAS CHEUNG SCHOOL

銅獎

Bronze Award

余嘉銘

Yu Ka Ming

國際基督教優質音樂中學暨小學(中學部)

INTL CHR QUALITY MUSIC SEC & PRI SCHOOL (SECONDARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

馮諾謙

Fung Nok Him

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

梁銘鋒

Leung Winston Ming Feng

聖公會榮真小學

SKH WING CHUN PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學木管樂(長笛)獨奏 - 初級組JSP1031

Primary School Woodwind (Flute) Solo - Junior

林思穎

Lam Sze Wing

中華基督教會基慧小學

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

鄭棨晞

Cheng Kai Hei Cybi

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

唐芷晴

Tong Tsz Ching

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

林濼殷

Lam, Priscilla Lok Yan

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

莫敬灝

Mok King Ho

九龍塘宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL, KOWLOON TONG

銀獎

Silver Award

林薈淇

LAM WUI KI

中華基督教會基慧小學

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

汪明慧

Wong Ming Wai

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銀獎

Silver Award

郭菁

Kwok Ching Wind

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃啟陶

Wong Kai To

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

辛翊希

Sun Heyrick

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

麥燃

Mak Yin

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

曾嘉莉

TSANG KA LEE KARLIE

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

丁美兒

JONGDEE RUNGTAWAN

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銀獎

Silver Award

庚倩雯

YU SIN MAN

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銀獎

Silver Award

林氣熙

LAM LYSON HEI HEI

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

梁穎妍

Leung Wing Yin

黃埔宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL,WHAMPOA

銀獎

Silver Award

陳曉俊

CHAN, Hiu Chun

慈幼葉漢千禧小學

SALESIAN YIP HON MILLENNIUM PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳映彤

Chan Ying Tung

德雅小學

TAK NGA PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

吳珈銘

Ng Ka Ming

德雅小學

TAK NGA PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

吳紀瑩

Ng Kei Ying

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

卜瑤

Po Yao Sherrie

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

邱晉淏

YAU CHUN HO

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

郭逸朗

Kwok Yat Long

博愛醫院歷屆總理聯誼會鄭任安夫人千禧小學

AD&FDPOH MRS CHENG YAM ON MILL SCH

銅獎

Bronze Award

李卓穎

Lee Cheuk Wing

喇沙小學

LA SALLE PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

曾潁芝

Tsang Wing Chi

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

巫思穎

Mo Sze Wing

聖保祿天主教小學

ST PAUL'S PRIMARY CATHOLIC SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳柏臻

Chan Pak Chun

德雅小學

TAK NGA PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

張芷娸

Kay Cheung

德雅小學

TAK NGA PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

彭清宜

Pang Ching Yi

德雅小學

TAK NGA PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學木管樂(單簧管)獨奏 - 初級組JSP1032

Primary School Woodwind (Clarinet) Solo - Junior

李柔安

MEGAN LEE

黃埔宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL,WHAMPOA

金獎

Gold Award

崔皓孜

Tsui Ho Tsz

香島道官立小學

ISLAND ROAD GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

潘承希

POON SHING HEI

浸信會沙田圍呂明才小學

BAPTIST (STW) LUI MING CHOI PRIM SCH

銀獎

Silver Award

陳振睿

CHAN CHUN YUI

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

何子欣

Ho Tsz Yan

聖公會仁立紀念小學

S.K.H. YAN LAAP MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

楊懿善

YEUNG YEE SIN

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳心心

CHEN SUM SUM

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

許敏妍

Hui Man Yin

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

劉日晴

Lau Yat Ching

嘉諾撒聖方濟各學校

ST FRANCIS' CANOSSIAN SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學木管樂(雙簧管)獨奏 - 初級組JSP1033

Primary School Woodwind (Oboe) Solo - Junior

林敬欣

Lam King Yan Bernice

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳慧茵

Chan Rayen Fiona

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

羅溢希

Law Yat Hei, Russell

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學木管樂(巴松管)獨奏 - 初級組JSP1034

Primary School Woodwind (Basson) Solo - Junior

盧諾謙

Lo Nok Him Ostin

北角官立小學

NORTH POINT GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

-

小學木管樂(色士風)獨奏 - 初級組JSP1035

Primary School Woodwind (Saxophone) Solo - Junior

黄梓晉

wong Tsz Chun

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

金獎

Gold Award

何彥烽

HO YIN FUNG

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

何彥泰

HO YIN TAI

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

郭曦元

Guo Hei Yuen

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

何立言

Ho Lap Yin

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

-

小學銅管樂(小號)獨奏 - 初級組JSP1041

Primary School Brass (Trumpet) Solo - Junior

莊曉穎

Chong Hiu Wing

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

林梓晴

Lam Tsz Ching

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳振熹

CHAN CHUN HEI

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃紀燃

Wong Kei Yin

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銀獎

Silver Award

魏健浩

NGAI JIN HO

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銀獎

Silver Award

袁穎妍

Yuen Wing Yin

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳鐸之

Chan Tok Chi

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

文仕尊

Man Shi Chuen

慈雲山聖文德天主教小學

TWS ST BONAVENTURE CATHOLIC PRIMARY SCH

銅獎

Bronze Award

-

小學銅管樂(法國號)獨奏 - 初級組JSP1042

Primary School Brass (French Horn) Solo - Junior

朱孝庭

CHU HAU TING

聖類斯中學(小學部)

ST. LOUIS SCHOOL (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

陳晞爾

HADRIAN CHAN

港大同學會小學

HKUGA PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學銅管樂(長號)獨奏 - 初級組JSP1043

Primary School Brass (Trombone) Solo - Junior

張雋康

Cheung Chun Hong Adrian

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

銀獎

Silver Award

-

小學銅管樂(上低音號)獨奏 - 初級組JSP1044

Primary School Brass (Euphonium) Solo - Junior

林天晴

LAM TIN CHING ARIEL

協恩中學附屬小學

HEEP YUNN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

伍希悅

NG HEI YUET

協恩中學附屬小學

HEEP YUNN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

潘梓聰

Poon Tsz Chung Walter

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃柏謙

Wong Pak Him

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銅獎

Bronze Award

-

小學中樂(二胡)獨奏 - 初級組JSP1051

Primary School Chinese Instrument (Erhu) Solo - Junior

黃逸桐

Wong Yat Tung

啓基學校

CHAN'S CREATIVE SCHOOL

金獎

Gold Award

劉昊橋

Lau Ho Kiu

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

銅獎

Bronze Award

蘇映文

SO YING MAN YVONNE

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銅獎

Bronze Award

周子軒

CHAU TSZ HIN

保良局方王錦全小學

PLK FONG WONG KAM CHUEN PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

溫智軒

WAN CHI HIN

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

鄭展駿

Cheng Chin Chun

筲箕灣崇真學校

SHAUKIWAN TSUNG TSIN SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學中樂(琵琶)獨奏 - 初級組JSP1052

Primary School Chinese Instrument (Pipa) Solo - Junior

張嘉琳

CHANG KA LAM

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

優異獎

Merit Award

蔡子濠

Choy Tsz Ho

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學中樂(古箏)獨奏 - 初級組JSP1054

Primary School Chinese Instrument (Guzheng) Solo - Junior

梁泳端

LEUNG WING TUEN NATALIE

黃埔宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL,WHAMPOA

金獎

Gold Award

羅心怡

Lo Sum Yi Abby

大埔舊墟公立學校

TAI PO OLD MARKET PUBLIC SCHOOL

銀獎

Silver Award

羅紫晴

LAW TSZ CHING

天神嘉諾撒學校

HOLY ANGELS CANOSSIAN SCHOOL

銀獎

Silver Award

鄧珮珈

Tang Pui Ka

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃子默

Huang Zimo

STAMFORD AMERICAN SCHOOL HONG KONG

STAMFORD AMERICAN SCHOOL HONG KONG

銅獎

Bronze Award

鄺穎詩

kwong wing sze

何文田官立中學

HOMANTIN GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

鄧泳儀

Deng Wing Yee

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

唐譽嘉

Tong Yu Ka

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳凱喬

Chan Hoi Kiu

保良局錦泰小學

PLK GRANDMONT PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

張芷瑜

Cheung Tsz Yu

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃芷瑩

WONG TSZ YING

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

蘇榆庭

Su Yu Ting, Hannah

畢架山小學

BEACON HILL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

羅梓頡

LO TSE KIT

黃埔宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL,WHAMPOA

銅獎

Bronze Award

胡敏津

Woo man chun

聖公會何澤芸小學

SKH HO CHAK WAN PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

盧倩妍

LO SIN YIN

聖公會奉基小學

SKH FUNG KEI PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

鄭鶱晴

Cheng Hin Ching

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃淑怡

Huang Shi Yi

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

許倩茵

HUI SIN YAN

佛教黃焯菴小學

BUDDHIST WONG CHEUK UM PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

梁俊琦

LEUNG CHUN KEI

佛教黃焯菴小學

BUDDHIST WONG CHEUK UM PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

梁貝晴

Liang Pui Ching, Albe

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

賴奧琳

Lai O Lam

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

優異獎

Merit Award

陳卓嵐

Chan Cheuk Laam

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學中樂(笛子)獨奏 - 初級組JSP1055

Primary School Chinese Instrument (Dizi) Solo - Junior

陳嘉進

Chan Ka Chun

佐敦谷聖若瑟天主教小學

JORDAN VALLEY ST. JOSEPH'S CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

王子越

Wang Zi Yue

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銀獎

Silver Award

林子媛

Lam Tsz Wun Felice

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

吳如丹

Ng Yu Tan

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

司徒沛華

Sze To Pui Wa

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳旖旎

Chan Yee Ni Elia

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

黃鈺琪

HUANG YUQI

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

吳嘉晴

Ng Ka Ching

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

鄭皓倫

Harvis Cheng Ho Lun

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

蘇允程

So Wan Ching Claire

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

葉然尉

Ip Yin Wai

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

優異獎

Merit Award

蘇玟多

So Mandy

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

優異獎

Merit Award

曹銘洛

Cho Ming Lok

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學中樂(嗩吶)獨奏 - 初級組JSP1057

Primary School Chinese Instrument (Suona) Solo - Junior

向灝曦

Heung Ho Hei

喇沙小學

LA SALLE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

-

小學敲擊樂(音高)獨奏 - 初級組JSP1071

Primary School Percussion(Pitched) Solo - Junior

周嘉欣

Chau Ka Yan

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

羅慧祈

Law Wai Ki

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

鄧紫因

TANG TSZ YAN STEPHANNIE

元朗官立小學

YUEN LONG GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

何朗熙

HO LONG HEI

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

金思朗

Wesley KING

番禺會所華仁小學

PUN U ASSOCIATION WAH YAN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蔡恩曦

Choi Yan Hei

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蔡恩灝

Choi Yan Ho

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蔡恩念

Choi Yan Nim

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

麥子澄

Mak Tsz Ching

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃柏橋

Wong Pak Kiu

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蘇渼淳

So Mei Shun

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

蕭伊琳

Xiao Annie

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

蕭伊婷

Xiao Jennie

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學聲樂獨唱 - 初級組JSP1081

Primary School Singing Solo - Junior

洪希晴

Hung Hei Ching Charis

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

盧奕潔

Jacqueline Yijie Lu

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

陸穎熹

Luk Wing Hei

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

譚玉婛

TAM YUK KING

光明學校

KWONG MING SCHOOL

金獎

Gold Award

陳曉琳

Chan Hiu Lam

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

馮晞蓓

FUNG HEI PUI

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

祁家悠

Kee Ka Yau

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

黃文軒

WONG MAN HIN

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

張曉晴

Cheung Hiu Ching

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

銀獎

Silver Award

黃振軒

Huang Chun Hin

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

銀獎

Silver Award

葉鈺恩

Yip Yuk Yan

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

銀獎

Silver Award

鄧心悦

Tang Sum Yuet

荃灣官立小學

TSUEN WAN GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

何天潁

Ho Tin Wing

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

李梓言

Li Tsz Yin

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

王宇琛

Wong Yu Sum

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

俞翔瀚

CHEUNG HON

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銅獎

Bronze Award

古莉莉

Gu Lee Lee

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

銅獎

Bronze Award

邵芊芊

SHIU CHYNN CHYNN

光明學校

KWONG MING SCHOOL

優異獎

Merit Award

韓峰

HON FUNG

保良局香港道教聯合會圓玄小學

PLK HK TAOIST ASSN YUEN YUEN PRIMARY SCH

優異獎

Merit Award

-

小學鋼琴獨奏 - 中級組JSP2011

Primary School Piano Solo - Intermediate

李盈樂

Lee Ying Lok

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

黃欣賢

WONG YAN YIN

大埔舊墟公立學校(寶湖道)

TAI PO OLD MARKET PUB SCH (PLOVER COVE)

金獎

Gold Award

何程皓

Ho Ching Ho

中西區聖安多尼學校

CENTRAL & WESTERN DIST ST ANTHONY'S SCH

金獎

Gold Award

鄭羲舜

CHENG HEI SHUN

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

金獎

Gold Award

許睿軒

HSU, RUI XUAN

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

金獎

Gold Award

劉愛怡

Lau Oi Yi

五旬節靳茂生小學

PENTECOSTAL GIN MAO SHENG PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

梁峻豪

Leung Tsun Ho

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

金獎

Gold Award

梁穎津

Leung Wing Chun

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

金獎

Gold Award

易穎琛

Yick Natalie

元朗商會小學

YUEN LONG MERCHANTS ASSN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

李子羽

Lee Tsz Yu

光明學校

KWONG MING SCHOOL

金獎

Gold Award

鄭宇軒

Cheng Yu Hin

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳思穎

Chan Sze Wing

保良局何壽南小學

PLK STANLEY HO SAU NAN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳沚桓

CHAN TSZ HYUN

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

任天馳

Yam Tin Chi Brian

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

謝澄朗

Tse Ching Long

基督教宣道會宣基小學

CHR & MISSIONARY ALLIANCE SUN KEI PRI SC

金獎

Gold Award

陳晉僥

CHAN CHUN YIU

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

鄭安喬

Cheng Charmaine

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

石一貝

Cheow  Yat Pui

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

鍾欣緻

Chung Yan Chi

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

賴諾心

Lai Elsa Nok Sum

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

林彥熹

lam yin hei

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

李靖晞

Li Nicole

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

葉思翰

Yip Sze Hon

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

林美怡

Lam Mei Yi

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

金獎

Gold Award

劉煒宏

Lau Wai Wang

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

金獎

Gold Award

龔振賢

Kung Chun Yin

喇沙小學

LA SALLE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

麥寶瑩

Mak Po Ying

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

金獎

Gold Award

唐卓朗

Tong Cheuk Long

聖公會馬鞍山主風小學

SKH MA ON SHAN HOLY SPIRIT PRIMARY SCH

金獎

Gold Award

蕭頌洋

Siu Chung Yeung

聖公會聖彼得小學

S.K.H. ST. PETER'S PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

郭俊彥

Kwok Chun Yin

潮陽百欣小學

CHIU YANG POR YEN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

黃詩琳

Wong Sze Lam

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

王靖稀

WONG CHING HEI

寶血會思源學校

SI YUAN SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

金獎

Gold Award

容偉妍

Yung wai hin

中華基督教會基華小學

CCC KEI WA PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳建熙

Chan, Edmond Kin Hei

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

銀獎

Silver Award

詹瀚熹

Chim Hon Hei

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銀獎

Silver Award

張韻煕

Cheung Wan Hei

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銀獎

Silver Award

胡樂瑤

Wu Lok Yiu

天主教聖母聖心小學

SACRED HEART OF MARY CATHOLIC PRI SCH

銀獎

Silver Award

冼靖霖

SIN CHING LAM

民生書院小學

MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

謝劻峻

TSE HONG TSUN

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃心莜

WONG BERENICE ASHELY

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳學霖

Chan Hok Lam

佛教陳榮根紀念學校

BUDDHIST CHAN WING KAN MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

吳軍灝

Ng Kwan Ho

保良局何壽南小學

PLK STANLEY HO SAU NAN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

何依穎

Ho Yee Wing

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

林彥臻

Lam Yin Chun Alvis

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳思蔚

CHAN SZE WAI

培基小學

STEWARDS POOI KEI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

司徒安旂

Seto On Kei

培基小學

STEWARDS POOI KEI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

葉曦霖

Yap Xilin

培僑書院(小學部)

PUI KIU COLLEGE(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

陳穎汶

Chan Wing Man

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

張祐媛

CHEUNG YAU WUN

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

林頌唯

Lam Chung Wai

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

葉曉彤

YIP HIU TUNG

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳梓甄

CHAN TSZ YAN

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

張汛謙

CHEUNG Shun Him

黃埔宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL,WHAMPOA

銀獎

Silver Award

莊嘉琳

Chong Ka Lam

筲箕灣崇真學校

SHAUKIWAN TSUNG TSIN SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳詠欣

Chan Wing Yan

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銀獎

Silver Award

Ho Hei Yiu

福建中學附屬學校

FUKIEN SECONDARY SCHOOL AFFILIATED SCH

銀獎

Silver Award

潘芍彤

Poon Cheuk Tung Sophie

德望小學暨幼稚園

GOOD HOPE PRI SCH CUM KG

銀獎

Silver Award

陳凱婷

Chan Hoi Ting

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蔡卓琳

Choi Cheuk Lam

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

郝闓運

Kok Jason

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

王靖皓

Wong Ching Ho

寶血會思源學校

SI YUAN SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

銀獎

Silver Award

黃瓊盈

WONG KING YING

寶血會思源學校

SI YUAN SCHOOL OF THE PRECIOUS BLOOD

銀獎

Silver Award

黃子雯

HUANG VIWIN TSZ MAN

耀中國際學校

YEW CHUNG INTERNATIONAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

周駿燊

CHOW CHUN SAN ANTHONY

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銅獎

Bronze Award

鄧芷晴

Tang Tsz Ching

保良局方王錦全小學

PLK FONG WONG KAM CHUEN PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳思宇

CHAN SZE YU

培基小學

STEWARDS POOI KEI PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

鄭曉蔚

CHENG HIU WAI

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

雷芯

Lui Venice

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃景發

Wong King Faat

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃梓皓

Wong Tsz Ho

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

林澤銘

LAM CHAK MING

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銅獎

Bronze Award

謝子柔

Tse Tze Yau

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銅獎

Bronze Award

鄧子晴

Tang Tsz Ching

聖公會青衣主恩小學

S.K.H. TSING YI CHU YAN PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黎芯彤

Lai Sam Tung

聖保祿學校(小學部)

ST PAUL'S CONVENT SCH (PRI SECTION)

銅獎

Bronze Award

鄧穎彤

TANG WING TUNG

聖保祿學校(小學部)

ST PAUL'S CONVENT SCH (PRI SECTION)

銅獎

Bronze Award

容海倩

Yung Hoi Sin

瑪利諾修院學校(小學部)

MARYKNOLL CONVENT SCH (PRI SECT)

銅獎

Bronze Award

鄧鎧棋

Tang Hoi Ki Kyle

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

周港鑫

Zhou Kong Yam

寶安商會溫浩根小學

PO ON COMMERCIAL ASSN WAN HO KAN PRI SCH

銅獎

Bronze Award

傅柔嘉

Fu Yau Ka

北角官立小學

NORTH POINT GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

趙韋淇

CHIU WAI KI

光明學校

KWONG MING SCHOOL

優異獎

Merit Award

汪柏彥

WONG PAK YIN

迦密愛禮信小學

CARMEL ALISON LAM PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

龍穎彤

Loong Wing Tung

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

優異獎

Merit Award

林氣熙

LAM LYSON HEI HEI

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學弦樂(小提琴)獨奏 - 中級組JSP2021

Primary School String (Violon) Solo - Intermediate

梁元方

Halle Naomi Leung

HONG KONG INTERNATIONAL SCHOOL (PRIMARY)

HONG KONG INTERNATIONAL SCHOOL (PRIMARY)

金獎

Gold Award

陳昕澄

CHAN ROSA

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

金獎

Gold Award

周永熙

CHAU WING HEI VINCENT

天主教聖母聖心小學

SACRED HEART OF MARY CATHOLIC PRI SCH

金獎

Gold Award

雷展奇

Lui Chin Ki

英華小學

YING WA PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳靖嵐

CHAN CHING LAAM

基督教香港信義會宏信書院(小學部)

ELCHK LUTHERAN ACADEMY(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

利芊穎

Lee Chin Wing

聖保羅男女中學附屬小學

ST PAUL'S CO-EDU COLLEGE PRI SCH

金獎

Gold Award

郭摯諾

Kok Chi Nok Damian

聖保羅書院小學

ST PAUL'S COLLEGE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

高璐瑶

GAO,OLINA

德望小學暨幼稚園

GOOD HOPE PRI SCH CUM KG

金獎

Gold Award

黃榆雅

HUANG VERNA YU NGA

耀中國際學校

YEW CHUNG INTERNATIONAL SCHOOL

金獎

Gold Award

周天穎

Chow Tin Wing Eunice

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

銀獎

Silver Award

羅穎微

LUO, WING  MEI

仁濟醫院羅陳楚思小學

YCH LAW CHAN CHOR SI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

施宇俙

Sze Yu Hei

民生書院小學

MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

林朗民

Lam Long Man Matthew

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

梁凱竣

Liang Chun

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

王梓彤

Wong Tsz Tung

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蔡旻汛

Choy Man Shun

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

李佳軒

Li Kai Hin

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃美儀

Wong Mei Yee

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃凱俊

WONG HOI CHUN

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

林慧茵

Lam Wai Yan

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學弦樂(大提琴)獨奏 - 中級組JSP2023

Primary School String (Cello) Solo - Intermediate

周卓頤

CHOW CHEUK YI ETTA

瑪利諾修院學校(小學部)

MARYKNOLL CONVENT SCH (PRI SECT)

金獎

Gold Award

陳建熙

Chan, Edmond Kin Hei

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

銀獎

Silver Award

-

小學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 中級組JSP2024

Primary School String (Double Bass) Solo - Intermediate

黃卓樂

Wong Cheuk Lok

英華小學

YING WA PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

許文飛

Hui Man Fei

路德會聖馬太學校(秀茂坪)

ST MATTHEW'S LUTHERAN SCH (SAU MAU PING)

金獎

Gold Award

李昉翹

Lee Fong Kiu

德望小學暨幼稚園

GOOD HOPE PRI SCH CUM KG

金獎

Gold Award

甄顥然

Yan Ho Yin

循道學校

METHODIST SCHOOL

銀獎

Silver Award

王玟珽

Wong Man Ting

培基小學

STEWARDS POOI KEI PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學弦樂(豎琴)獨奏 - 中級組JSP2025

Primary School String (Harp) Solo - Intermediate

何曉慧

Ho Hiu Wai

仁德天主教小學

YAN TAK CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

布婕

PO JIT HAELIE

天神嘉諾撒學校

HOLY ANGELS CANOSSIAN SCHOOL

金獎

Gold Award

鄧凱曦

TANG HOI HEI HAILEY

白普理小學

BRADBURY SCHOOL

金獎

Gold Award

白梓歆

PAI TSZ YAM

油蔴地天主教小學(海泓道)

YAUMATI CATHOLIC PRI SCH (HOI WANG RD)

金獎

Gold Award

陳子亮

Chan Tsz Leong

胡素貞博士紀念學校

DR CATHERINE F WOO MEMORIAL SCHOOL

金獎

Gold Award

劉子瑜

Lau Chi Yiu Emily

香港浸會大學附屬學校王錦輝中小學(小學部)

HKBUAS WONG KAM FAI SEC & PRI SCH(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

邱杰軍

Yau Kit Kwan

香港教育學院賽馬會小學

HK INST OF EDU JOCKEY CLUB PRI SCH

金獎

Gold Award

黃逸桐

Wong Yat Tung

啓基學校

CHAN'S CREATIVE SCHOOL

金獎

Gold Award

盛暉皓

Shing Fai Ho Matthew

基督教香港信義會宏信書院(小學部)

ELCHK LUTHERAN ACADEMY(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

杜芊芊

Tu Chin Chin

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

張曦霖

Cheung Hei Lam

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銀獎

Silver Award

林棋焯

Lam Ki Cheuk

天主教聖母聖心小學

SACRED HEART OF MARY CATHOLIC PRI SCH

銀獎

Silver Award

王絡昀

wong lorraine

馬鞍山循道衛理小學

MA ON SHAN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

褚韶恩

Chu Siu Yan Charmaine

聖士提反書院附屬小學

ST STEPHEN'S COLLEGE PREPARATORY SCHOOL

銀獎

Silver Award

鄧子晴

Tang Tsz Ching

聖公會青衣主恩小學

S.K.H. TSING YI CHU YAN PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳思澄

Chan See Ching

聖母無玷聖心學校

IMMACULATE HEART OF MARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

郭茵彥

Kwock Yan Yin

保良局梁周順琴小學

PLK LEUNG CHOW SHUN KAM PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

姚淳耀

YIU SHUN YIU

順德聯誼總會李金小學

STFA LEE KAM PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

洪皚淳

Hung oi shun

順德聯誼總會胡少渠紀念小學

STFA WU SIU KUI MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳抒謠

Chan Shee Yiu

聖公會仁立小學

SKH YAN LAAP PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學木管樂(長笛)獨奏 - 中級組JSP2031

Primary School Woodwind (Flute) Solo - Intermediate

鄭棨哲

Cheng Kai Chit Cyrus

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

古冰玎

KOO BING DING ERNESTINE

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

鍾欣緻

Chung Yan Chi

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

梁詠琳

Leung Wing Lam

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學木管樂(單簧管)獨奏 - 中級組JSP2032

Primary School Woodwind (Clarinet) Solo - Intermediate

張芷瑜

Chang Tsz Yu

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

金獎

Gold Award

陳榮烽

Chan Wing Fung

中華基督教會協和小學

CCC HEEP WOH PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

許爾堅

Hui Yi Kin, Kenneth

保良局蔡繼有學校(小學部)

PO LEUNG KUK CHOI KAI YAU SCHOOL(PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

黃希潼

WONG HEI TUNG

救世軍林拔中紀念學校

THE SALVATION ARMY LAM BUTT CHUNG MEM SCH

銀獎

Silver Award

秦旭希

Chun Yuk Hei

蘇浙小學

KIANGSU & CHEKIANG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學木管樂(雙簧管)獨奏 - 中級組JSP2033

Primary School Woodwind (Oboe) Solo - Intermediate

鄭安喬

Cheng Charmaine

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

-

小學木管樂(巴松管)獨奏 - 中級組JSP2034

Primary School Woodwind (Bassoon) Solo - Intermediate

陳晞瑋

Chan Hei Wai

九龍塘宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL, KOWLOON TONG

金獎

Gold Award

-

小學木管樂(色士風)獨奏 - 中級組JSP2035

Primary School Woodwind (Saxophone) Solo - Intermediate

鍾汶希

Chung Man Hei

聖公會仁立紀念小學

S.K.H. YAN LAAP MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

林賢豪

Lin Yin Ho

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銀獎

Silver Award

張廷睿

Cheung Ting Yui, Joshua

聖士提反書院附屬小學

ST STEPHEN'S COLLEGE PREPARATORY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學銅管樂(小號)獨奏 - 中級組JSP2041

Primary School Brass (Trumpet) Solo - Intermediate

黃頌恩

WONG CHUNG YAN

聖公會青衣主恩小學

S.K.H. TSING YI CHU YAN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

卓諾恆

Cheuk Lok Hang

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學銅管樂(法國號)獨奏 - 中級組JSP2042

Primary School Brass (French Horn) Solo - Intermediate

林焯希

Lam Cheuk Hei

英華小學

YING WA PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

鄧啓嵐

TUNG KAI NAM

英華小學

YING WA PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

李心寶

Li Sum Po

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

馬綽晞

Ma Aidan Cheukhei

啓新書院

RENAISSANCE COLLEGE

銀獎

Silver Award

陳晞爾

HADRIAN CHAN

港大同學會小學

HKUGA PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學銅管樂(長號)獨奏 - 中級組JSP2043

Primary School Brass (Trombone) Solo - Intermediate

梁鈞然

Leung Kwan Yin

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

銀獎

Silver Award

-

小學銅管樂(大號)獨奏 - 中級組JSP2045

Primary School Brass (Tuba) Solo - Intermediate

譚皓朗

Tam Ho Long

九龍塘宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL, KOWLOON TONG

銀獎

Silver Award

-

小學中樂(二胡)獨奏 - 中級組JSP2051

Primary School Chinese Instrument (Erhu) Solo - Intermediate

陳興源

Chan Hing Yuen

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

金獎

Gold Award

陳樂蓉

Chan Lok Yung

筲箕灣崇真學校

SHAUKIWAN TSUNG TSIN SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學中樂(琵琶)獨奏 - 中級組JSP2052

Primary School Chinese Instrument (Pipa) Solo - Intermediate

郭思源

Kwok Sze Yuen

中華基督教會協和小學(長沙灣)

CCC HEEP WOH PRI SCH (CHEUNG SHA WAN)

金獎

Gold Award

-

小學中樂(揚琴)獨奏 - 中級組JSP2053

Primary School Chinese Instrument (Yangqin) Solo - Intermediate

潘卓嵐

POON CHEUK NAM

胡素貞博士紀念學校

DR CATHERINE F WOO MEMORIAL SCHOOL

金獎

Gold Award

-

小學中樂(古箏)獨奏 - 中級組JSP2054

Primary School Chinese Instrument (Guzheng) Solo - Intermediate

魏凱翹

Ngai Hoi Kiu

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

金獎

Gold Award

陳祉妤

chan tsz yu, cherly

基督教香港信義會宏信書院(小學部)

ELCHK LUTHERAN ACADEMY(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

馬艾美

MA AMMY

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

許海晴

Hui hoi ching

聖公會聖提摩太小學

SKH ST TIMOTHY'S PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

蘇詠柔

soo wing yau evika

瑪利曼小學

MARYMOUNT PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

廖晧晴

Liu Ho Ching

荔枝角天主教小學

LAICHIKOK CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

江頌恩

Kong Chung Yan Joanna

聖公會榮真小學

SKH WING CHUN PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學中樂(笛子)獨奏 - 中級組JSP2055

Primary School Chinese Instrument (Dizi) Solo - Intermediate

Cheung Ka Yu

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

金獎

Gold Award

唐君堯

Tong Kwan Yiu

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

金獎

Gold Award

郭子晴

Kwok Chi Ching

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學聲樂獨唱 - 中級組JSP2081

Primary School Singing Solo - Intermediate

鍾欣樺

Chung Yan Wa

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

黃悅嘉

WONG KISKA

九龍禮賢學校

KOWLOON RHENISH SCHOOL

金獎

Gold Award

何曉欣

Ho Hiu Yan, Venus

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

金獎

Gold Award

鄧宥情

TANG YAU CHING

聖公會仁立小學

SKH YAN LAAP PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

郭心清

KWOK HANNAH

光明學校

KWONG MING SCHOOL

銀獎

Silver Award

鄒嘉穎

Chow Ka Wing

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

銀獎

Silver Award

胡芷彤

Wu Tsz Tung

德望學校

GOOD HOPE SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學鋼琴獨奏 - 高級組JSP3011

Primary School Piano Solo - Senior

關名蔚

KWAN MING WAI

大角嘴天主教小學(海帆道)

TKT CATHOLIC PRIMARY SCHOOL (HOI FAN RD)

金獎

Gold Award

朱敏之

CHU MAN CHI DORIS

天神嘉諾撒學校

HOLY ANGELS CANOSSIAN SCHOOL

金獎

Gold Award

陳曉琳

CHAN HIU LAM

北角衛理小學(下午校)

NORTH POINT METHODIST PRIMARY SCHOOL (P.M.)

金獎

Gold Award

徐穎彤

Tsui wing tung

保良局志豪小學

PLK HORIZON EAST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

黃雨昕

WONG YU YAN JESSIE

胡素貞博士紀念學校

DR CATHERINE F WOO MEMORIAL SCHOOL

金獎

Gold Award

陳君堯

Chan Kwan Yiu

香港九龍塘基督教中華宣道會陳元喜小學

CHRISTIAN ALLIANCE H C CHAN PRI SCH

金獎

Gold Award

李心寶

Li Sum Po

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

吳傲喆

Ng Ngo Chit

荃灣公立何傳耀紀念小學

TW PUB HO CHUEN YIU MEM PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳慧茵

Chan Rayen Fiona

啓思小學

CREATIVE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳晉僥

CHAN CHUN YIU

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

賴諾心

Lai Elsa Nok Sum

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

蔡敬謙

CHOI KING HIM

喇沙小學

LA SALLE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

袁碩毅

Yuen Shek Ngai

農圃道官立小學

FARM ROAD GOVERNMENT PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

張諾熙

Cheung Nok Hei

德信學校

TAK SUN SCHOOL

金獎

Gold Award

張芷瑜

Chang Tsz Yu

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

KOWLOON JUNIOR SCHOOL

銀獎

Silver Award

何樂恒

HO LOK HANG

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

銀獎

Silver Award

湯焯霖

Tong Cheuk Lam Gloria

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

銀獎

Silver Award

許綽庭

HSU, CHUO TING

中華基督教會基慧小學(馬灣)

CCC KEI WAI PRIMARY SCHOOL (MA WAN)

銀獎

Silver Award

林寬

Lin fun tommy

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銀獎

Silver Award

黃潤禧

Huang Yun Hei

伊利沙伯中學舊生會小學分校

QES OLD STUDENTS' ASSN BRANCH PRI SCH

銀獎

Silver Award

潘玥

Poon Yuet

佛教慈敬學校

BUDDHIST CHI KING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳逸晞

Chan Yat Hei

保良局西區婦女福利會馮李佩瑤小學

PLK WOMEN'S WELFARE CLUB WESTERN DISTRICT FUNG LEE PUI YIU PRI SCH

銀獎

Silver Award

任天馳

Yam Tin Chi Brian

香港培正小學

PUI CHING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳柏睿

Chan Pak Yui Cyrus

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

Lai Pui Yi

Lai Pui Yi

聖公會仁立小學

SKH YAN LAAP PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃恩奇

Wong Yan Ki

聖公會靈愛小學

SKH LING OI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

程煒皓

Cheng Wai Ho

聖若瑟小學

ST JOSEPH'S PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

呂雪瑩

Lui Rachel

鰂魚涌小學

QUARRY BAY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃悅嘉

WONG KISKA

九龍禮賢學校

KOWLOON RHENISH SCHOOL

銅獎

Bronze Award

江曉琳

KONG MICHELLE

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳泓曆

Chan Wang Lik

將軍澳官立小學

TSEUNG KWAN O GOVERNMENT PRI SCHOOL

銅獎

Bronze Award

洪芷瑩

HUNG TSZ YING

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銅獎

Bronze Award

許紫晴

SZU TSZ CHING

聖公會仁立紀念小學

S.K.H. YAN LAAP MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學弦樂(小提琴)獨奏 - 高級組JSP3021

Primary School String (Violon) Solo - Senior

吳柏翹

Ng Pak Kiu

九龍塘宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL, KOWLOON TONG

金獎

Gold Award

吳雨翹

Ng Yu Kiu Hayley

九龍塘宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL, KOWLOON TONG

金獎

Gold Award

陳建誠

Chan, Edwin Kin Shing

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

金獎

Gold Award

江希祐

KONG HEI YAU OSCAR

拔萃男書院 (小學部)

DIOCESAN BOYS' SCHOOL  (PRIMARY SECTION)

金獎

Gold Award

郭摯諾

Kok Chi Nok Damian

聖保羅書院小學

ST PAUL'S COLLEGE PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

鍾采妘

Chung Athena

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 高級組JSP3024

Primary School String (Double Bass) Solo - Senior

張承浚

Cheung Cheng Chun Keefer

聖方濟各英文小學

ST FRANCIS OF ASSISI'S ENGLISH PRI SCH

金獎

Gold Award

-

小學弦樂(豎琴)獨奏 - 高級組JSP3025

Primary School String (Harp) Solo - Senior

黃臻善

Wong Jansci

保良局香港道教聯合會圓玄小學

PLK HK TAOIST ASSN YUEN YUEN PRIMARY SCH

金獎

Gold Award

梁妡媞

LEUNG YAN TAI VENUS

順德聯誼總會李金小學

STFA LEE KAM PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

劉詠茵

Lau Wing Yan Allyson

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

何懿山

HO Yi Shan

聖方濟各英文小學

ST FRANCIS OF ASSISI'S ENGLISH PRI SCH

銀獎

Silver Award

麥穎桐

MAK WING TUNG GLORIA

嘉諾撒聖心學校私立部

SACRED HEART CANOSSIAN SCH, PRIVATE SECT

銀獎

Silver Award

鄧文菲

TANG MAN FEI

嘉諾撒聖瑪利學校

ST MARY'S CANOSSIAN SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳子亨

Chan Tsz Hang

胡素貞博士紀念學校

DR CATHERINE F WOO MEMORIAL SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

小學木管樂(長笛)獨奏 - 高級組JSP3031

Primary School Woodwind (Flute) Solo - Senior

趙千淳

Chiu Chin Shun

油蔴地天主教小學

YAUMATI CATHOLIC PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

王崇軒

Wong Sung Hin

聖公會阮鄭夢芹小學

SKH YUEN CHEN MAUN CHEN PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

-

小學木管樂(雙簧管)獨奏 - 高級組JSP3033

Primary School Woodwind (Oboe) Solo - Senior

陳晞瑋

Chan Hei Wai

九龍塘宣道小學

ALLIANCE PRIMARY SCHOOL, KOWLOON TONG

金獎

Gold Award

-

中學木管樂(色士風)獨奏 - 高級組JSP3035

Secondary School Woodwind (Saxophone) Solo - Senior

冼宏一

Sin Wang Yat

拔萃男書院 (中學部)

DIOCESAN BOYS' SCHOOL  (SECONDARY SECTION)

金獎

Gold Award

-

小學木管樂(色士風)獨奏 - 高級組JSP3035

Primary School Woodwind (Saxophone) Solo - Senior

鍾汶希

Chung Man Hei

聖公會仁立紀念小學

S.K.H. YAN LAAP MEMORIAL PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

中學中樂(二胡)獨奏 - 高級組JSP3051

Secondary School Chinese Instrument (Erhu) Solo - Senior

冼宏一

Sin Wang Yat

拔萃男書院 (中學部)

DIOCESAN BOYS' SCHOOL  (SECONDARY SECTION)

金獎

Gold Award

-

小學中樂(二胡)獨奏 - 高級組JSP3051

Primary School Chinese Instrument (Erhu) Solo - Senior

陳俊華

CHEN,JACKEY

大埔浸信會公立學校

TAI PO BAPTIST PUBLIC SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學中樂(揚琴)獨奏 - 高級組JSP3053

Primary School Chinese Instrument (Yangqin) Solo - Senior

黃雨昕

WONG YU YAN JESSIE

胡素貞博士紀念學校

DR CATHERINE F WOO MEMORIAL SCHOOL

金獎

Gold Award

-

小學中樂(古箏)獨奏 - 高級組JSP3054

Primary School Chinese Instrument (Guzheng) Solo - Senior

曾羡美

TSANG Shin Mei Lyanna

德望小學暨幼稚園

GOOD HOPE PRI SCH CUM KG

銀獎

Silver Award

-

小學中樂(中阮)獨奏 - 高級組JSP3056

Primary School Chinese Instrument (Zhongruan) Solo - Senior

崔卓韜

Tsui Cheuk To

啓基學校

CHAN'S CREATIVE SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學聲樂獨唱 - 高級組JSP3081

Primary School Singing Solo - Senior

饒天藍

Yiu Skyler

國際基督教優質音樂中學暨小學(小學部)

INTL CHR QUALITY MUSIC SEC & PRI SCHOOL(PRIMARY SECTION)

銀獎

Silver Award

-

小學牧童笛獨奏JSP400

Primary School Recorder Solo

何加恩

HO, Maria

中華基督教會協和小學

CCC HEEP WOH PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

林澤朗

Lam Chak Long Anson

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

金獎

Gold Award

伍嘉雯

Ng Ka Man

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

金獎

Gold Award

許幸琪

Xu Hang Ki

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

金獎

Gold Award

楊雨彤

Yang Yu Tung

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

金獎

Gold Award

鍾熙悦

Zhong Hei Yuet

林村公立黃福鑾紀念學校

LAM TSUEN PUB WONG FOOK LUEN MEM SCH

金獎

Gold Award

尤思明

YAU SEI MING SAMANTHA

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

黃梓皓

Wong Tsz Ho

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

金獎

Gold Award

李軍銳

Li Kwan Yui

筲箕灣崇真學校

SHAUKIWAN TSUNG TSIN SCHOOL

金獎

Gold Award

魏卓盈

Ngai cheuk ying cheraine

聖公會基福小學

S.K.H. KEI FOOK PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳文楓

CHEN MAN FUNG

仁濟醫院蔡衍濤小學

YCH CHOI HIN TO PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

張僑恩

CHEUNG KIU YAN

仁濟醫院蔡衍濤小學

YCH CHOI HIN TO PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

彭天娜

Thapa, Regine Valentina

元朗朗屏邨東莞學校

YL LONG PING ESTATE TUNG KOON PRI SCHOOL

銀獎

Silver Award

張家雯

Cheung Ka Man

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銀獎

Silver Award

張凱淋

Cheung Hoi Lam

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銀獎

Silver Award

Cheung Ka Yu

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銀獎

Silver Award

周澤霖

Chow Chak Lam

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

周璟汶

CHOW KING MAN

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

傅譊月

FU HIU YUET

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

高柏森

KO PAK SUM

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

李錦城

LI KAN SHING

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

顏綵慧

NGAN CHOI WAI NAOMI

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

萬伊佳

WAN AURORA YIJIA

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

石一貝

Cheow  Yat Pui

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

劉祉鋒

Lau Trevor

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銀獎

Silver Award

馬康晴

Ma Hong Ching

基督教香港信義會葵盛信義學校

ELCHK KWAI SHING LUTHERAN PRI SCH

銀獎

Silver Award

陳泓曆

Chan Wang Lik

將軍澳官立小學

TSEUNG KWAN O GOVERNMENT PRI SCHOOL

銀獎

Silver Award

周家齊

Chow Ka Chai

將軍澳官立小學

TSEUNG KWAN O GOVERNMENT PRI SCHOOL

銀獎

Silver Award

簡杏琳

Kan Hang Lam

筲箕灣崇真學校

SHAUKIWAN TSUNG TSIN SCHOOL

銀獎

Silver Award

王愷悠

WONG HOI YAU

筲箕灣崇真學校

SHAUKIWAN TSUNG TSIN SCHOOL

銀獎

Silver Award

程爾牽

Ching Yi Hin

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

王澤謙

Wong Chak Him Dominic

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

黃詩琳

Wong Sze Lam

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

歐雅瑜

AU AH YU

仁濟醫院蔡衍濤小學

YCH CHOI HIN TO PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳孟山

Chan Mang Shan

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銅獎

Bronze Award

劉穎瞳

Lau Wing Tung

元朗朗屏邨惠州學校

YUEN LONG LONG PING ESTATE WAI CHOW SCH

銅獎

Bronze Award

張銘熙

Cheung Ming Hei Alex

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

卓昕霖

Chuck Yan Lam

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

馬森淇

Ma Sum Ki

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

吳嘉晴

Ng Ka Ching

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

鄧芷諾

Tang Tsz Nok

東莞工商總會張煌偉小學

GCC&ITKD CHEONG WONG WAI PRI SCH

銅獎

Bronze Award

區綽軒

Au Cheuk Hin

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

黃梓進

Wong Tsz Chun

保良局田家炳小學

PLK TIN KA PING PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

李宏灝

LI MICHAEL

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

魯俊熹

LO CHUN HEI

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

王靜依

WANG CHING YEE

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

張丞慶

ZHANG CHENG QING

香港道教聯合會純陽小學

HKTA SHUN YEUNG PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

吳晞琳

NG HEI LAM HANNAH

基督教宣道會徐澤林紀念小學

C & M ALLIANCE CHUI CHAK LAM MEM SCHOOL

銅獎

Bronze Award

朱施盈

Chu Sze Ying

聖公會主愛小學(梨木樹)

SKH CHU OI PRIMARY SCHOOL (LEI MUK SHUE)

銅獎

Bronze Award

譚子豐

Tam Tsz Fung

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學鋼琴獨奏 - 演奏組JSP4011

Primary School Piano Solo - Diploma

賈騏鳴

Jia Ki Ming

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

金獎

Gold Award

徐穎彤

Tsui wing tung

保良局志豪小學

PLK HORIZON EAST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

王維軒

WONG WILLIAM

英皇書院同學會小學第二校

KING'S COLL OLD BOYS' ASSN PRI SCH NO. 2

銀獎

Silver Award

呂雪瑩

Lui Rachel

鰂魚涌小學

QUARRY BAY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

小學弦樂(小提琴)獨奏 - 演奏組JSP4021

Primary School String (Violon) Solo - Diploma

石茵蕎

SHEK YAN QI

聖嘉勒小學

ST CLARE'S PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

黃曦

Wong Hei Daniel

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

黃子雯

HUANG VIWIN TSZ MAN

耀中國際學校

YEW CHUNG INTERNATIONAL SCHOOL

金獎

Gold Award

-

小學弦樂(大提琴)獨奏 - 演奏組JSP4023

Primary School String (Cello) Solo - Diploma

林君錫

Lam Kwan Shek Austin

GERMAN SWISS INTERNATIONAL SCHOOL (PRIMARY)

GERMAN SWISS INTERNATIONAL SCHOOL (PRIMARY)

金獎

Gold Award

-

小學鋼琴獨奏 - 公開組JSP501

Primary School Piano Solo (Open)

張道穎

Zhang Dao Ying

仁濟醫院羅陳楚思小學

YCH LAW CHAN CHOR SI PRIMARY SCHOOL

冠軍

Winner

賈騏鳴

Jia Ki Ming

中華基督教會基華小學(九龍塘)

CCC KEI WA PRI SCH (KOWLOON TONG)

亞軍

1st Runner Up

張諾熙

Cheung Nok Hei

德信學校

TAK SUN SCHOOL

季軍

2nd Runner up

麥子澄

Mak Tsz Ching

藍田循道衛理小學

LAM TIN METHODIST PRIMARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

小學弦樂獨奏 - 公開組JSP502

Primary School String Solo (Open)

趙彧

CHIU YUK

救世軍韋理夫人紀念學校

THE SALVATION ARMY ANN WYLLIE MEMORIAL SCHOOL

冠軍

Winner

何沛蒑

Ho Pui Yan Rachel

瑪利諾修院學校(小學部)

MARYKNOLL CONVENT SCH (PRI SECT)

亞軍

1st Runner Up

林君錫

Lam Kwan Shek Austin

GERMAN SWISS INTERNATIONAL SCHOOL (PRIMARY)

GERMAN SWISS INTERNATIONAL SCHOOL (PRIMARY)

季軍

2nd Runner up

石茵蕎

SHEK YAN QI

聖嘉勒小學

ST CLARE'S PRIMARY SCHOOL

季軍

2nd Runner up

 

-

小學歌唱組獨唱JSP800

Primary School Singing Solo

邱靖言

yau ching yin

浸信宣道會呂明才小學

CONSERVATIVE BAPT LUI MING CHOI PRI SCH

金獎

Gold Award

歐嘉怡

Au Ka Yi

聖公會基愛小學

SKH KEI OI PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳曉瑜

chan hiu yu

浸信宣道會呂明才小學

CONSERVATIVE BAPT LUI MING CHOI PRI SCH

銀獎

Silver Award

王晞桐

WONG HEI TUNG

嗇色園主辦可立小學

HO LAP PRI SCH(SPSD BY SIK SIK YUEN)

銀獎

Silver Award

黃鈺琪

Huang Yuk Ki

聖公會基愛小學

SKH KEI OI PRIMARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

陳熙舜

Chan Hei Shun

九龍塘學校(小學部)

KOWLOON TONG SCHOOL (PRIMARY SECTION)

銅獎

Bronze Award

-

學前體驗組(獨奏)JSPS00

Pre-School Explorer (Solo)

劉安庭

LAU ON TING KAYLEY

香港培道小學

POOI TO PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

莊秀羚

CHONG SAU LING

聖嘉勒小學

ST CLARE'S PRIMARY SCHOOL

金獎

Gold Award

楊晴

Yeung  ching

崇真小學暨幼稚園

TSUNG TSIN PRIMARY SCHOOL AND KG

銀獎

Silver Award

-

中學獨奏 - 體驗組JSS000

Secondary School Solo - Expolar

王晁東

WANG,Siu Tung Mario

遵理學校(全日)

BEACON COLLEGE (WHOLE DAY)

金獎

Gold Award

陳曉琳

CHAN HIU LAM

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

-

中學鋼琴獨奏 - 初級組JSS1011

Secondary School Piano Solo - Junior

封礽

Fung Ying

中華基督教會何福堂書院

CCC HOH FUK TONG COLLEGE

銅獎

Bronze Award

劉力鋆

Liu Li Jun

中華基督教會基新中學

CCC KEI SAN SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

徐子睛

Tsui Tsz Ching

中華基督教會基新中學

CCC KEI SAN SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

鄭展希

CHENG Chin Hei

聖馬可中學

ST MARK'S SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

中學弦樂(小提琴)獨奏 - 初級組JSS1011

Secondary School String (Violin) Solo - Junior

余喜欣

Michelle Yu Hi Yan

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

徐加惠

Clarin Tsui

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

何佩莉

Ho Pui Lee

香港道教聯合會鄧顯紀念中學

HKTA TANG HIN MEMORIAL SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

李咏晞

Lee Wing Hei Florence

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳貝怡

Pearl Chan

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

蔡雯靜

Tsai Man Ching

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

中學弦樂(結他)獨奏 - 初級組JSS1026

Secondary School String (Guitar) Solo - Junior

沈卓恩

Shum Cheuk Yan, Jerry

基督教香港信義會心誠中學

FANLING LUTHERAN SECONDARY SCHOOL

金獎

Gold Award

劉凱晴

Lau Hoi Ching

南亞路德會沐恩中學

SALEM-IMMANUEL LUTHERAN COLLEGE

銀獎

Silver Award

梁肇麟

Leung Siu Lun

基督教粉嶺神召會小學

FANLING ASSEMBLY OF GOD CHURCH PRI SCH

銀獎

Silver Award

Sooraj Sannabhadti

Sooraj Sannabhadti

SHATIN COLLEGE

SHATIN COLLEGE

優異獎

Merit Award

-

中學木管樂(長笛)獨奏 - 初級組JSS1031

Secondary School Woodwind (Flute) Solo - Junior

廖俊鑫

Liu Chun Yam

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

彭俊傑

Pang Chun Kit

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

曾梓閔

Tsang Tsz Man

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

麥天藍

MAK TIN NAM NAMLY

西貢崇真天主教學校(中學部)

SAI KUNG SUNG TSUN CATH SCH (SEC SECT)

銀獎

Silver Award

楊燁輝

Yang Ip Fai

將軍澳香島中學

HEUNG TO SEC SCHOOL (TSEUNG KWAN O)

銀獎

Silver Award

陳佳銘

Chen Kai Ming

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

王曉淇

Wong Hiu Ki

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳芷嫺

CHAN TSZ HAN

禮賢會彭學高紀念中學

RHENISH CHURCH PANG HOK-KO MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

陳芷瑩

CHAN TSZ YING

禮賢會彭學高紀念中學

RHENISH CHURCH PANG HOK-KO MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

-

中學木管樂(單簧管)獨奏 - 初級組JSS1032

Secondary School Woodwind (Clairnet) Solo - Junior

張善儀

Cheung Sin Yee

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

中學木管樂(色士風)獨奏 - 初級組JSS1035

Secondary School Woodwind (Saxophone) Solo - Junior

岑樂婷

Shum Lok Ting

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳韻攸

Chan Wan Yau Tiffany

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

金獎

Gold Award

陳雪飛

Nakho Napahporh

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

葉渙茵

Yip Woon Yan Valerie

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

李霸麟

Lee Pa Lun

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

中學銅管樂(長號)獨奏 - 初級組JSS1043

Secondary School Brass (Trumbone) Solo - Junior

許穎彤

Hui Wing Tung

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

金獎

Gold Award

李凱橋

LEE HOI KIU

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

-

中學中樂(二胡)獨奏 - 初級組JSS1051

Secondary School Chinese Instrument (Erhu) Solo - Junior

冼卉昍

Sin Wai Huen

聖嘉勒女書院

ST CLARE'S GIRLS' SCHOOL

金獎

Gold Award

張斯竣

CHEUNG SZE CHUN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

劉樂謙

Lau Lot Hymn

東華三院郭一葦中學

TWGH KWOK YAT WAI COLLEGE

銀獎

Silver Award

-

中學中樂(揚琴)獨奏 - 初級組JSS1053

Secondary School Chinese Instrument (Yangqin) Solo - Junior

潘寶珊

POON PO SHAN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

金獎

Gold Award

莊楚君

CHONG CHOR KWAN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

李凱楠

LEE HOI NAM

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

馮嘉怡

Fung ka yi

東華三院馮黃鳳亭中學

TWGH MRS FUNG WONG FUNG TING COLLEGE

銀獎

Silver Award

-

中學中樂(古箏)獨奏 - 初級組JSS1054

Secondary School Chinese Instrument (Guzheng) Solo - Junior

勞旭琳

Lo Yuk Lam

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

謝宛諮

Tse Yuen Chi

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

-

中學中樂(笛子)獨奏 - 初級組JSS1055

Secondary School Chinese Instrument (Dizi) Solo - Junior

姜梓潼

KEUNG TSZ TUNG

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

-

中學中樂(中阮)獨奏 - 初級組JSS1056

Secondary School Chinese Instrument (Zhongruan) Solo - Junior

賴雨盈

Lai Yu Ying

博愛醫院歷屆總理聯誼會梁省德中學

AD&FDPOHL LEUNG SING TAK COLLEGE

金獎

Gold Award

文梓萱

Man Tsz Huen

博愛醫院歷屆總理聯誼會梁省德中學

AD&FDPOHL LEUNG SING TAK COLLEGE

金獎

Gold Award

陳頌雯

Chen Song Wen

東華三院馮黃鳳亭中學

TWGH MRS FUNG WONG FUNG TING COLLEGE

銀獎

Silver Award

杜雅斯

To Nga Sze

東華三院馮黃鳳亭中學

TWGH MRS FUNG WONG FUNG TING COLLEGE

銅獎

Bronze Award

梁凱晴

LEUNG HOI CHING VENUS

東華三院馮黃鳳亭中學

TWGH MRS FUNG WONG FUNG TING COLLEGE

優異獎

Merit Award

-

中學中樂(笙)獨奏 - 初級組JSS1058

Secondary School Chinese Instrument (Sheng) Solo - Junior

楊榕榕

Yeung Yung Yung

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

余牽瑩

YU HIN Ying Josie

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

-

中學聲樂獨唱 - 初級組JSS1081

Secondary School Singing Solo - Junior

梁詠甄

LEUNG WING YAN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

金獎

Gold Award

倪金鳳

NGAI KAM FUNG

禮賢會彭學高紀念中學

RHENISH CHURCH PANG HOK-KO MEMORIAL COLLEGE

金獎

Gold Award

陳諾彤

CHAN LOK TUNG PENSY

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

麥卓嵐

MAK CHEUK NAM

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

楊婥姿

YEUNG CHEUK CHI

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

陳恩雅

Chan Yan Nga

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

徐鎬澄

Chui Ho Ching

伊利沙伯中學舊生會湯國華中學

QESOSA TONG KWOK WAH SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

周沛嘉

CHAU PUI KA

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

馬沛淇

MA PUI KI

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

李采曈

Lee Tsoi Tung

禮賢會彭學高紀念中學

RHENISH CHURCH PANG HOK-KO MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

蒙安淘

MUNG ON TO IRIS

禮賢會彭學高紀念中學

RHENISH CHURCH PANG HOK-KO MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

梁雅媛

LEUNG NGA WUN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

優異獎

Merit Award

黃文傑

WONG MAN KIT

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

優異獎

Merit Award

-

中學鋼琴獨奏 - 中級組JSS2011

Secondary School Piano Solo - Intermediate

黃婉晴

Wong Yuen Ching Jillyan

天主教崇德英文書院

SHUNG TAK CATHOLIC ENGLISH COLLEGE

金獎

Gold Award

吳芷晴

Ng Tsz Ching

保良局姚連生中學

PLK YAO LING SUN COLLEGE

銀獎

Silver Award

王宏僖

Wong Wang Hei

旅港開平商會中學

HOI PING CHAMBER OF COMMERCE SEC SCH

銀獎

Silver Award

黃玟文

Wong Moon Man

鳳溪第一中學

FUNG KAI NO.1 SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

李潁怡

Li Wing Yee

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

張鎧橦

CHEUNG HOI TUNG

田家炳中學

TIN KA PING SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

朱雅文

CHu NGA MAN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

陳潁桐

Chan Wing Tung

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

陳佳銘

Chen Kai Ming

德蘭中學

ST. TERESA SECONDARY SCHOOL

銅獎

Bronze Award

莫家睿

Mok ka yui

中華基督教會協和書院

CCC HEEP WOH COLLEGE

優異獎

Merit Award

香穎琳

HEUNG WING LAM

林大輝中學

LAM TAI FAI COLLEGE

優異獎

Merit Award

周順豐

Chau Shur Fung

禮賢會恩慈學校

RHENISH CHURCH GRACE SCHOOL

優異獎

Merit Award

-

中學弦樂(小提琴)獨奏 - 中級組JSS2021

Secondary School String (Violin) Solo - Intermediate

張子舜

CHEUNG TSZ SHUN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

徐煒鋒

TSUI WAI FUNG

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

莊淳瀅

Zhuang Shun Ying

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

張儆文

CHEUNG KING MAN

馬鞍山崇真中學

MA ON SHAN TSUNG TSIN SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

葉冬怡

yiptungyi

香海正覺蓮社佛教正覺中學

HHCKLA BUDDHIST CHING KOK SEC SCH

銅獎

Bronze Award

繆灝哲

Mau Ho Chit

香港九龍塘基督教中華宣道會陳瑞芝紀念中學

CHRISTIAN ALLIANCE S C CHAN MEM COLLEGE

銅獎

Bronze Award

麥昊希

MAK JEREMY HO HEI

禮賢會彭學高紀念中學

RHENISH CHURCH PANG HOK-KO MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

-

中學弦樂(中提琴)獨奏 - 中級組JSS2022

Secondary School String (Viola) Solo - Intermediate

楊軍杰

YANG JUNJIE

禮賢會彭學高紀念中學

RHENISH CHURCH PANG HOK-KO MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

-

中學弦樂(大提琴)獨奏 - 中級組JSS2023

Secondary School String (Cello) Solo - Intermediate

高穎

KAO Wing

嘉諾撒聖心書院

SACRED HEART CANOSSIAN COLLEGE

金獎

Gold Award

高溱

KO TSUN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銀獎

Silver Award

林依汶

LAM YEE MAN

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

李美欣

MANDY LEE

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

銅獎

Bronze Award

-

中學弦樂(低音大提琴)獨奏 - 中級組JSS2024

Secondary School String (Double Bass) Solo - Intermediate

黃奕曦

WONGYIKHEI

英皇書院

KING'S COLLEGE

銅獎

Bronze Award

-

中學弦樂(豎琴)獨奏 - 中級組JSS2025

Secondary School String (Harp) Solo - Intermediate

陳樂汶

CHAN LOK MAN

港青基信書院

YMCA OF HONG KONG CHRISTIAN COLLEGE

金獎

Gold Award

黃麒僮

Wong Ki Tung Sonia

德望學校

GOOD HOPE SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

中學弦樂(結他)獨奏 - 中級組JSS2026

Secondary School String (Guitar) Solo - Intermediate

尤鎮佳

YAU CHUN KAI

青松侯寶垣中學

CHING CHUNG HAU PO WOON SEC SCH

銅獎

Bronze Award

-

中學木管樂(長笛)獨奏 - 中級組JSS2031

Secondary School Woodwind (Flute) Solo - Intermediate

郭凱晴

KWOK HOI CHING

中華基督教會基元中學

CCC KEI YUEN COLLEGE

銀獎

Silver Award

李梓澄

Li Tsz Ching

香港神託會培敦中學

STEWARDS POOI TUN SECONDARY SCHOOL

銀獎

Silver Award

-

中學木管樂(單簧管)獨奏 - 中級組JSS2032

Secondary School Woodwind (Clairnet) Solo - Intermediate

李碧翹

LEE PIK KIU

東華三院呂潤財紀念中學

TWGH LUI YUN CHOY MEMORIAL COLLEGE

金獎

Gold Award

范淇安

Felix Fan

哈羅香港國際學校(中學部)

HARROW INTERNATIONAL SCHOOL HONG KONG(SECONDARY SECTION)

金獎

Gold Award

黃悅心

WONG YUET SUM KAZE

華英中學

WA YING COLLEGE

金獎

Gold Award